V sobotu 1.10.2022 proběhl jarmark Boskovicko SOBĚ poprvé v režii MAS Partnerství venkova.

Cílem této sobotní odpolední akce byla propagace a podpora producentů z našeho regionu. MAS pozvala certifikované producenty značky Boskovicko SOBĚ, aby se představili návštěvníkům akce se svými výrobky a produkty a veřejnost měla příležitost si tyto produkty prohlédnout, vyzkoušet a také zakoupit.

Celé odpoledne a program zahájil starosta obce Vísky a místopředseda MAS pan Ing. Stanislav Kamba. Přivítal návštěvníky akce a pozval veřejnost na celý odpolední program. Pro účastníky akce byl krom stánků s místními producenty připraven i doprovodný program.

Pro podporu účasti veřejnosti na akci MAS zajistila účast Marka Wünsche, který si pro diváky připravil exhibici v trialu. Už při startu svého stroje si zajistil pozornost takřka všech přítomných, kteří se shromáždili okolo a nedočkavě čekali, co jezdec předvede. Vystoupení složené z ukázek výjezdu na připravenou rampu, výskoků na překážku, držení balancu namístě, nebo otoček a poskoků na zadním kole motorky sklidilo potlesk od všech přihlížejících. Po svém představení dal pan Wüsche prostor odvážlivcům k vyzkoušení jeho stroje, protože ale nikdo nenašel odvahu, rozhodl se alespoň povozit menší děti. S těmi nebojácnými předvedl i jízdu po zadním kole.

Po celé odpoledne bylo pro děti zajištěno malování na obličej od místní umělkyně, která dětem plnila nejtajnější přání. Z holčiček dělala princezny a z kluků superhrdiny. Zanedlouho na akci nebylo k vidění dítě, které by nemělo na obličeji nějakou kresbu.

Pro své zákazníky si producenti připravili široký sortiment produktů k zakoupení. U stánků mohli rodiče pro své ratolesti zakoupit háčkované hračky. Paní Richtrová si pro své zákazníky připravila krásně zdobené perníky nejrůznějších tvarů. Návštěvníci si rovněž mohli zakoupit košíky a ošatky, nebo nejrůznější dřevěné výrobky od prkének, přes misky a vařečky až po dekorativní a gravírované předměty. Návštěvníkům, kterým chybí motivace přišli vhod motivační předměty od Live-Life. Pro občerstvení návštěvníků akce byl připraven především stánek Pivovaru Ohrada, na kterém se dalo občerstvit nejrůznějšími nápoji. V chladném počasí přišla vhod i horká medovina, kterou si společně s výrobky z medu přivezla zástupkyně společnosti SILT. Hojně využíván byl také stánek s cukrovou vatou různých příchutí, dle přání zákazníka.

Protože předpověď počasí nebyla příliš příznivá, zajistila MAS pro návštěvníky i velkokapacitní stan s posezením, kde se návštěvníci mohli schovat před chladným a větrným počasím, v klidu se občerstvit, posedět a popovídat s přáteli. V útrobách stanu probíhalo výše zmíněné kreslení na obličej a dále byl připraven prostor pro malování dětí. Stan přišel velice vhod především ve chvíli, kdy se počasí rozhodlo akci ještě více zkomplikovat a začalo pršet. Díky stanu ale nemusela být akce ukončena a mohla i nadále pokračovat pod střechou.

Přes nepřízeň počasí se jarmark Boskovicko SOBĚ vydařil a návštěvníci i prodejci odjížděli s úsměvem na tváři.

Děkujeme všem, kteří se na organizaci jarmarku podíleli, děkujeme i prodejcům, kteří se jarmarku účastnili a především děkujeme všem návštěvníkům, že si pro trávení sobotního volného času vybrali právě tuto akci a přišli podpořit svůj region a producenty z regionu.

 

20221001 150218 20221001 150739 20221001 152835 upraveno 20221001 152748 20221001 152937 20221001 153047 20221001 152624 20221001 152439